Film „Symetria” – oglądaj online

Posted: Wrzesień 23, 2010 in Filmy bez limitu, Filmy online
Tagi: , , ,

film bez limitu megavideo symetria Mega wypasiony film – tak można o nim powiedzieć, Film Symetria to świetnie napisany film psychologiczny, do tego obsada i jakoś gry aktorskiej na najwyższym światowym poziomie. Dwudziestosześcioletni Łukasz, niesłusznie posądzony o napad na starszą kobietę, trafia do aresztu śledczego. Adwokat wynajęty przez matkę bezskutecznie próbuje go stamtąd wydostać. Pod wpływem dramatycznych wydarzeń w celi przejściowej Łukasz za wszelką cenę chce znaleźć się wśród grypsującej części więźniów.

„Wydarzenie filmowe w kraju, który produkuje „badziewne” adaptacje filmowe lektur szkolnych” – napisał o „Symetrii” jeden z internautów odwiedzających Filmweb i trudno się z nim nie zgodzić. Drugi film Konrada Niewolskiego to z całą pewnością jedna z najlepszych produkcji pokazanych na ubiegłorocznym festiwalu w Gdyni i moim zdaniem jeden z najlepszych rodzimych filmów ostatnich lat.

Bohaterem opowieści jest dwudziestosześcioletni Łukasz, który niesłusznie oskarżony o napad trafia do więzienia i na własne życzenie zostaje osadzony w celi grypsującej. Tak, ku własnemu zaskoczeniu, odkrywa, że w rządzonym jasnymi regułami świecie gitów czuje się lepiej i pewniej niż na wolności…

„Symetria” to film bardzo prawdziwy, pozbawiony sztuczności. Niewolski, który sam ma za sobą półroczny epizod w zakładzie karnym pokazał jak naprawdę wygląda świat za kratami z jego specyficznymi zasadami i regułami.
Realizując „Symetrię” reżyser sięgnął po oklepany i wielokrotnie już wałkowany temat. Udało mu się jednak uniknąć sztampy. „Symetria” nie jest filmem o tym jak więzienie zmienia człowieka, ale o tym, że młody bohater odkrywa, iż jest to miejsce, w którym może wreszcie sam decydować o swoim losie. „Życie Łukasza było puste, a on sam zdał sobie z tego sprawę dopiero w więzieniu” – mówił podczas spotkania z dziennikarzami w Gdyni Konrad Niewolski.

Film znajduje się w katgoriach: filmy polskie, dramat megavideo

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s